Kalite Politikası

Tekirdağ Un "Tüketicilerin sağlığına katkıda bulunan, kaliteli ve doğal ürünler sunarak faaliyet gösterdiği pazarı büyütmek ve bu pazarın tartışmasız lideri olmak. " vizyonu doğrultusunda, faaliyetini 120 personeli, yaklaşık 500 tedarikçiyi kapsayan deneyimli tedarikçi ağı, dökme ve ambalajlı ürün sevkiyatına uygun geniş araç filosu ve dağıtım ağı ile sürdürmektedir.

 

 

 

 

Kurumsal
Kurumsal

Tekirdağ Un felsefesi çerçevesinde, üretim, dünya standartlarında en ileri kalite ile gıda güvenirliği esaslarına göre tamamen kapalı ortamda ve hijyenik koşullarda sürdürülmekte, personelimiz ve çiftçilerimiz bu kapsamda gelişim için sürekli eğitilmektedir.

Tekirdağ Un, kalite anlayışının bir sonucu olarak 2007 yılında mevcut TSE ve ISO 9001-2008 Belgelerine ek olarak HACCP Sistem Belgesinin kalite ve güvenlik anlayışı açısından en güncel uyarlaması ISO 22000:2005 Belgesi ile ödüllendirilmiştir.

 

 

 

2008 yılında, tüm İş Süreçlerinde kalite bilincinin yaratılması adına Toplam Kalite Yönetim çalışmaları başlatılmış, Kalite Yönetim Sistemi, çalışanlar, müşteriler, tedarikçiler, çevre ve toplumdan oluşan Tekirdağ Un paydaşlarının ihtiyaç ve beklentilerinin en etkin ve doğru şekilde karşılanmasını sağlamak üzere yapılandırılmıştır.

Önleyicilik yaklaşımına dayalı "Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi", güvenle tüketimi sağlamayı hedeflemektedir.

 

 

 

Kurumsal
Kurumsal

Tekirdağ Un Kalite Sistemi 2011 yılında INTERTEK Belgeleri ile geliştirilerek yenilenmiş, mevcut Sisteme GFSI (Global Food Safety Initiative) onaylı FSSC 22000 Belgesi eklenmiştir. Tekirdağ Un FSSC 22000 Belgesi ile Dünya genelinde 600 ve Türkiye’ de ilk 5 firmadan biri ve yine Türkiye’ de buğday unu üretim sektöründe ilk olmuştur.

Doğal ürünlere yönelen bilinçli tüketici talepleri çerçevesinde, 2012 yılında Tarım Bakanlığınca onaylı TR, EU, NOP ve Kore yönetmeliklerine uygun Organik Müteşebbis Sertifikası ile Organik Ürün, üretim ve satışına başlanmıştır.

 

Tekirdağ Un yine 2012 yılında yeni laboratuvar yatırımı ile Türkiye’ de Mikrobiyolojik Analizleri kendi bünyesinde yapan tek buğday unu üreticisi olma özelliğini kazanmıştır.

2015 yılında Tekirdağ Un kalite anlayışı ile bütünleşen BRC Food 7 Ver. Standardına yönelik çalışmalar başlatılmış ve GFSI onaylı belgelendirme tamamlanmıştır.

Mükemmel üretim koşuluyla motive olan Tekirdağ Un, ISO14001 Çevre Yönetim ve OHSAS 18001 İş Sağlığı Güvenliği Yönetim Sistemi ile birlikte 2016 yılında Entegre Yönetim Sistemini uygulayan ilk buğday unu üreticisi olmuştur.

Kalite prensibinin başlangıç noktası tarladan çatala uygulaması kapsamında, Sürdürülebilirlik Projesi başlatılmış, çiftçilere her yıl Proje kapsamında düzenli eğitim verilmektedir.

Tekirdağ Un, Unilever Türkiye Muddybuds Sistemi üzerinden izlenebilir, tek Sürdürülebilir Tedarikçisi konumundadır. Bu proje ile tedarikçilerimize kontrollü gübre ve ilaç kullanımı konusunda bilgi vererek toprağı daha verimli ve sürdürülebilir kılmak için yol gösterici rol üstleniyoruz. Hasad öncesi depolama şartlarının bakımı ve iyileştirilmesi, ardından depolanan ürünün muhafazası ve kontrolü hakkında tecrübelerin paylaşılması ile hem üreticiyi hem iş ortaklarımızı koruyor ve hammadde kalitesini yükseltmeyi hedefliyoruz

Kalite Yönetim Sistemi, Tekirdağ Un Ganos, Karun, Cookie, Starbis ve Suprex markalarının tamamını kapsamakta, üretimin tüm aşamaları elektronik ortamda kayıt altında tutulmakta ve ürün izlenebilirliği sağlanmaktadır.

Üretim Kalite Kontrolleri BRABENDER, CHOPIN ve PERTEN cihazları ile Dünya standartlarında yapılmakta, analizlerimiz sonuçları akredite kuruluşlarca doğrulanmaktadır.

Tekirdağ Un Ürün Güvenliği, Çevre ve İSG standartlarının gerekliliklerini yerine getirirken etik ticaret anlayışı ile örnek olmayı da hedeflemekte, konu ile ilgili iç denetim SEDEX Sistemi üzerinden sıfır uygunsuzluk hedefi ile yönetilmektedir.

 

Doğal ve Yenilikçi Ürünlerimiz ile Un ve Unlu Mamuller Sektörünün Çözüm Ortağıyız

Temizlenmiş buğday tanesinden, buğday unu, ısıl işlem görmüş ( kurutulmuş ) un, prejelatinize un ve geliştiricilere uzanan geniş ürün yelpazemiz ile standart ve müşteriye özel çözümlerimiz ile hizmetinizdeyiz