Kurumsal

Tekirdağ Un Sanayi 1988 yılında 36.000 m²’ si kapalı alan olmak üzere 75.000 m² alan üzerine kurulmuştur. Fabrika ulaşım açısından her türlü hızlı ulaşıma olanak verecek konumda, Vadi İstanbul ofisimize 165 km, Tekirdağ limanına 5 km mesafededir. 2003 yılında yenilikçi ve çeşit ürün amaçlı “Isıl işlem” hattı devreye alınmıştır.

2007 yılında perakende pazarına hizmet etmek amaçlı değirmene entegre edilmiş ev tipi kullanıma uygun 1, 2 , 5 kg lık paket un hattı devreye alınmıştır. 2008 yılında değirmenlerimize entegre edilmiş extruzyon hattı ile birlikte “Suprex” markamızla prejel un üretimi başlamıştır.

 

 

 

 

Kurumsal
Kurumsal

2009 yılı itibarıyla paket un hattı yeni bir hat daha eklenmesiyle kapasitesi 24 ton/saat'e çıkartılmıştır. 2012 yılında artan taleplere cevap verebilmek için 2. Buğday unu üretim tesisi devreye alınarak kapasitemiz günlük 500 tona çıkmıştır. Ürünlerimizin sürdürülebilir yüksek kalite standartları doğrultusunda yapmak amacı ile “Mikrobiyoloji” laboratuvarını kuran ilk buğday unu üreticisidir. 2017 yılında çeşitli sektörlerin özel ihtiyaçlarına çözüm ortağı odaklı yaklaşımı ile cevap vermek için “Geliştiriciler” ürün hattı devreye alınmıştır.

Sürekli yenilik arayışı ile ihracat kanalında Avusturalya’ya ilk un ihracatını yapmış olmanın bugün haklı gururunu yaşıyoruz. Bu serüvende yüksek kaliteli ürünlerimizi 5 Kıtada 26 ülkede bu kalitemize değer katan müşterilerimiz ile buluşturuyoruz. Tekirdağ Un olarak faaliyetlerimizi tüm paydaşlarımız ile beraber, personelimiz, çiftçimiz ve deneyimli tedarikçi ağımız ile elele yürütmekteyiz. 

TARİHÇE

Doğal ve Yenilikçi Ürünlerimiz ile Un ve Unlu Mamuller Sektörünün Çözüm Ortağıyız

Temizlenmiş buğday tanesinden, buğday unu, ısıl işlem görmüş ( kurutulmuş ) un, prejelatinize un ve geliştiricilere uzanan geniş ürün yelpazemiz ile standart ve müşteriye özel çözümlerimiz ile hizmetinizdeyiz